Komisja Sportu i Turystyki 26.01.2015

2016-01-27 08:56:50

Na ostatniej Komisji Sportu i Turystyki zaopiniowaliśmy uchwałę związaną z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a także przyjęliśmy plan pracy na rok 2016 Komisji, który zawiera między innymi następujące punkty: Konsultacje z prezesami klubów sportowych; Spotkanie z prezesem RKS Raków, AZS i Włókniarz Częstochowa. W trakcie tego roku zasugerowałem radnym, aby przy szkołach, których dyrektorzy wyrażą chęć, stanęły wiaty rowerowe ze stojakami i zabezpieczeniem w postaci monitoringu. Głęboko wierzę, że to zachęci częstochowską młodzież do wykorzystywania rowerów w pokonywaniu drogi do szkoły. Zależy mi również, aby w przyszłym roku nad lodowiskiem przy ulicy Boya-Żeleńskiego powstało zadaszenie.

Kolejnym punktem pracy Komisji której przewodniczę, była próba radnych PIS odwołania mojej zastępczyni pani Krystyny Stefańskiej z funkcji wiceprzewodniczącej. Wniosek ten złożył radny Artur Gawroński uzasadniając go, że radna już nie pełni funkcji członka klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Dla radnego Gawrońskiego był to jedyny powód, aby osoba która dobrze sprawowała swoje obowiązki publiczne została usunięta. Wniosek radnego Gawrońskiego nie przeszedł, ponieważ nie uzyskał większości głosów członków Komisji Sportu i Turystyki.

 

Po komisji zorganizowałem spotkanie związane z ustaleniem szczegółowej specyfikacji budowy placów Street WorkOut. Na tym spotkaniu pojawiła się częstochowska młodzież reprezentująca środowisko zajmujące się tym sportem. Doszliśmy do porozumienia i z niecierpliwością czekamy na budowę placów, które powstaną na Rakowie, Zawodziu i przy promenadzie im. Czesława Niemena.