Turniej kickboxingu Muszynianka Cup III

2015-12-10 22:47:47

Gdy byłem jeszcze dzieckiem, bardzo duży wpływ na moje zaangażowanie w sporcie miało anime Dragon Ball. Jest to opowieść Akiry Toriamy o wojowniku imieniem Songo. Był to przybysz z innej planety, chłopiec z ogonem, który wyrusza na wędrówkę, w celu poszukiwania siedmiu Smoczych Kul, po zebraniu których pojawia się smok Shen Long, spełniający jedno życzenie. Songo od najmłodszych lat posiada nieprawdopodobną moc, jednak z biegiem czasu, poprzez regularne i wyczerpujące ćwiczenia, stara się udoskonalać technikę walki, aby razem z grupa przyjaciół chronić Ziemię.

 

 

Oprócz przygód związanych z ratowaniem planety Songo uczestniczy w niesamowicie efektownych Turniejach Sztuk Walki. To właśnie one  zaszczepiły w moim sercu chęć sportowej rywalizacji. Efektem moich chłopięcych fantazji było stoczenie w sumie około 300 amatorskich pojedynków w kickboxingu, boksie, taekwondo, karate i MMA. Obecnie spełniam się  w roli trenera i przygotowuję sportowców do startu w zawodach kickboxingu.

 

Kickboxing jest sportem walki, w którym dozwolone są wszystkie techniki zarówno nożne jak i bokserskie. Postawiłem na kickboxing, ponieważ sądzę, że jest on ciekawszy od boksu, z racji używania w trakcie walki kopnięć. Odnosząc się do popularnego ostatnio MMA, kickboxing mniej naraża ciało na kontuzję. Dzieli się na różne formuły tj. full contact, low kick, K1, light contact, pointfighting, thai boxing i light kick. Zajęcia prowadzone przeze mnie w głównej mierze prowadzone są z myślą o rywalizacji w full contact. Jest to formuła ciągła, podczas której ciosy bokserskie i techniki nożne wykonywane są z pełną siła,  a wszystkie uderzenia należy wykonywać powyżej poziomu pasa.

 

04 grudnia br. uczestniczyliśmy w turnieju pn. Muszynianka Cup III w Nowym Sączu. Klub Sportów Walki Start reprezentowali: Filip Mijalski, Jakub Jarawka, Filip Mucha i Dominik Grygiel.

 

Sukcesy:

Filip Mucha: 1 miejsce light contact, 3 miejsce pointfighting, kat. Kadet młodszy -42kg/ -47kg.
Dominik Grygiel: 2 miejsce kick light kat. Kadet starszy -69kg.
Jakub Jarawka: 2 miejsce light contact, 3 miejsce pointfighting, kat. Kadet starszy -63kg.
Filip Mijalski: 1 miejsce pointfightng kat. Junior -69kg.

 

Naszym kolejnym startem będzie udział 15 kwietnia w  Mistrzostwach Polski Juniorów full contact w Piotrkowe Trybunalskim.