Wybory Parlamentarne 2015

2015-10-03 10:56:00

Pragnę poinformować, że będę kandydował w tegorocznych wyborach parlamentarnych z listy koalicyjnego komitetu wyborczego skupiającego polskie partie lewicowe.

Uważam, że wszystko co nas otacza w świecie zewnętrznym: ulice, domy, samochody, nasz sposób ubierania się, powstało z potrzeby ludzkich pragnień, chęci doświadczania nowych wyzwań tworzenia nowych idei. Szpitale i więzienia zaś wybudowano, by pewnego rodzaju cierpień uniknąć poprzez ich leczenie lub izolację, a jednocześnie przedłużyć stan bycia szczęśliwym. Aby ludzie mogli cieszyć się urokami dóbr materialnych i korzystać z opieki zdrowotnej, potrzebna jest po pierwsze praca, a po drugie godna praca, czyli taka, która nie pozostawia w nas złych emocji z racji jej wykonywania. Właściwie stale próbujemy zmieniać warunki, w których żyjemy, w nadziei, że osiągniemy przyjemne rezultaty. Reasumując, każdy z nas poszukuje szczęścia i bezpieczeństwa.

 

 

Miejscem, w którym podejmuje się decyzje dotyczące każdego człowieka przebywającego na terytorium RP, w którym reprezentanci społeczeństwa mogą starać się o zapewnienie szczęścia i bezpieczeństwa, jest Parlament RP, czyli Sejm i Senat. W wyborach które odbędą się 25 października Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Moim celem, z jakim przystępuję do wyborów, są działania zmierzające do zapewnienia szczęścia i bezpieczeństwa w naszym kraju. Proszę o zaufanie i możliwość reprezentacji okręgu nr 28 tj. powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

 

Obszary tematyczne, którymi szczególnie chcę się zająć, będąc parlamentarzystą, są związane z aresztem tymczasowym, korupcją w samorządach, promocją okręgu, z którego zostanę wybrany oraz rozliczaniem parlamentarzystów z obietnic wyborczych.

 

Chcę między innymi, aby w Kodeksie Postępowania Karnego był jasno określony maksymalny okres przetrzymywania oskarżonego w areszcie tymczasowym. Według Europejskiego Trybunału Praw Człowieka Polska odbiega to od standardów w Uni Europejskiej. Aresztant w Polsce zbyt długo czeka na rozstrzygnięcie postępowania. To izolowanie w oczekiwaniu, z humanitarnego punktu widzenia, jest skrajnie eksploatujące i prowadzi do depresji i zachowań aspołecznych, tym samym niszcząc ludziom życie. Należy również zastanowić się nad słusznością korzystania z tego środka zapobiegawczego. W samym 2014 roku za błędne decyzje Skarb Państwa wypłacił 1,7 mln odszkodowań niesłusznie przetrzymywanym w areszcie tymczasowym.

 

Dużo się mówi o dobrych praktykach stosowanych w Uni Europejskiej. Z tego powodu zależy mi na wprowadzaniu do Polski standardów Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Chcę w głównej mierze zająć się walką z korupcją urzędniczą i polityczną. Jest to również temat ściśle powiązany z pisaną przeze mnie pracą doktorską. Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych jest doskonałym organem do omówienia i przejęcia wielu norm, ponieważ skupia 318 przedstawicieli państw członkowskich z różnych stron świata, którzy muszą posiadać mandat pochodzący z wyborów regionalnych lub lokalnych, więc mają doświadczenie i możliwość porównania zjawiska korupcji w wielu miejscach na świecie.

 

Wybór mojej kandydatury będzie przyczynkiem do dyskusji, która już od kilku lat jest zamiatana pod dywan przez wszystkie kolejne władze, ponieważ korupcja i sprawy z nią związane bezpośrednio dotyczą urzędników państwowych, którym nie zależy na ściganiu samych siebie lub partyjnych kolegów za tworzenie korupcjogennych przepisów lub wręcz przyjmowanie korzyści majątkowych. Żaden zdrowy na umyśle człowiek sam z siebie nie płaci łapówek z tego tylko powodu, że ma taki kaprys. Jeśli przepisy będą proste to urzędnicy nie będą mieli okazji do korupcjogennych praktyk.

 

Będąc posłem, chcę promować region, z którego zostałem wybrany. Będę tworzyć i angażować się w wydarzenia kreatywne, nie trzymające się sztywnych form, finezyjne, wzbudzające zainteresowanie społeczne dzięki czemu popularyzujące gminy związane z takim epizodem. Chcę zarażać sportem i finezją.

 

Dla mnie finezja to subtelność, wdzięk, niepowtarzalność, wyszukanie i wytworność. Finezja to biegłość idealna. Ostatnio zainspirowałem się pewnymi tematami poruszanymi przez Mateusza Grzesiaka, który jest coachem - trenerem życia, doradcą. Ukazuje on typowy przykład finezji w swoim zawodzie. Możemy również zaobserwować, jak bardzo wpływa to na nas, zwykłych obywateli – lub jak twierdzi Mateusz, niezwykłych. Każdy z nas może mieć w sobie siłę do zmian, siłę do tego, by stać się biegłym idealnie w jakiejś dziedzinie. Jak to wpływa na nasze życie? Uatrakcyjnia je, stawia nowe poprzeczki, powoduje, że z chęcią dążymy do celu. Finezja udoskonala świat.

 

Jeśli uda mi się zdobyć mandat poselski, chcę pracować w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

 

W przypadku, gdybyś chciał/a zaangażować się w pracę nad wprowadzeniem w życie zakładanych przeze mnie postulatów, pracę w kampanii wyborczej, albo masz pomysł na wprowadzenie ciekawych rozwiązań dla naszego miejsca na świecie i wspomnianego obszaru, wstań i chodź za mną!

 

Okręg wyborczy w którym potrzebuję pomocy oraz możesz na mnie zagłosować obejmuje gminy:

Powiat Częstochowski: Częstochowa, Blachownia, Koniecpol, Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny, Starcza.

Powiat Lubliniecki: Lubliniec, Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków.

Powiat Kłobucki: Kłobuck, Krzepice, Lipie, Miedźno, Opatów, Panki, Popów, Przystajń, Wręczyca Wielka.

Powiat Myszkowski: Koziegłowy i Żarki, Niegowa, Poraj, Myszków.