Bezdomni

2015-08-22 01:06:06

 

Po obejrzeniu filmu "Mały Książę" postanowiłem ponownie przeczytać książkę i zwróciłem szczególną uwagę na motyw pijaka, który został słabo naświetlony w filmie.

 

 

Rozmawiałem z bezdomnym i spytałem, co jest powodem, że prowadzi takie życie. Był z dobrej rodziny. Pewnego dnia miał problem, gdy stracił pracę i zaczął pić. W tym stanie czuł się bezpiecznie i nie mógł od niego uciec. Spytałem, czy przyjemnie mu było patrzeć, jak szedł jako dziecko ulicami i widział kogoś opitego i nieestetycznie wyglądającego? Zaczął płakać. Chyba trochę niepotrzebnie zapytałem, czy jako dziecko chciałby się czuć w swoim mieście jak w domu i czy chciałby, aby tak wyglądał jego dom jak jego życie teraz? W tym momencie i mi zrobiło się smutno...

 

Później pojechałem do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi w Częstochowie przy ul. Sikorskiego 78/80 i spotkałem się z dyrektorem Markiem Zielonką, aby poznać bliżej problem bezdomnych.

 

Później spotkałem się z panią specjalistką ds. pomocy psychologicznej.

 

W miejskiej ogrzewalni Rośnie liczba osób dowożonych przez policję - wzrosła liczba kobiet, dzisiaj jest to kilka kobiet dziennie, a kilka lat temu było kilka kobiet na tydzień.

 

Pozostawiam do przemyślenia.

 

 

dyrektor Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi