Jerzy Jaskiernia

2015-07-26 20:44:55

 

Moi drodzy. Na pewno każdy z was słyszał o takim zjawisku jak korupcja. Wystarczy przypomnieć sobie ostatnie wydarzenia związane z FIFĄ, Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, bądź korupcji w urzędach gmin. W samym województwie Śląskim mamy od 500 do 700 rocznie. Takie dane serwują nam oficjalne statystyki policji.

 

Przeraża mnie fakt, że odpowiednie organy do tego przeznaczone nie zdają  do końca egzaminu. Sam jestem osobą publiczną i nie wyobrażam sobie, by ktoś kiedykolwiek wrzucił mnie do tego przysłowiowego "worka łapówkarzy".


Chcę skupić się na korupcji wśród urzędników i polityków samorządu terytorialnego. Moim marzeniem jest, aby Polska wprowadziła europejskie standardy w zakresie zwalczania korupcji w samorządach terytorialnych. Tego tematu dotyczyło moje dzisiejsze spotkanie z byłym ministrem sprawiedliwości - profesorem Jerzym Jaskiernią pod okiem którego piszę pracę doktorską. Jej temat w całości brzmi: Standardy kongresu władz lokalnych i regionalnych Europy w zakresie zwalczania korupcji w samorządzie terytorialnym oraz implementacja w Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Głęboko wierzę, że jeśli Polska wprowadziłaby cały szereg rozwiązań stosowany na zachodzie to obrzydliwe korupcyjne wypaczenie nie miałoby miejsca w takiej skali w naszym kraju.