Street Workout

2015-06-08 13:33:19

 

Złożyłem wniosek o budowę placu Street Workout przy promenadzie im. Czesława Niemena. Będzie to pierwsze tego typu urządzenie do ćwiczeń w naszym mieście. Obecnie na zachodzie powstaje coraz to więcej parków umożliwiających ćwiczenie na świeżym powietrzu. Park o który ja wnioskuję to drążki, poręcze oraz drabinki rozmieszczone na różnych wysokościach. Street Workout to świetny sposób na podniesienie swojej kondycji, poprawę sylwetki poprzez kalistenikę, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem masy swojego ciała.

 

 

Uważam, że Promenada Czesława Niemena jest miejscem doskonałym na budowę takiego parku, ponieważ rozszerzymy wachlarz sportowych atrakcji jakie daje nam promenada. Obecnie znajdują się tam stoły do tenisa, boiska wielofunkcyjne, plac rekreacji ruchowej dla seniorów, skate park. Dodać należy, że promenada znajduję się przy linij tramwajowej, autobusowej MPK i PKS więc dobre połączenie komunikacyjne sprzyjałoby każdej osobie z Częstochowy i okolic w celu korzystania z takiego placu.

 

Wniosek złożyłem wraz z częstochowską grupą zajmującą się Street Workout'em. W chwili, gdy ten plac powstanie młodzieńcy zadeklarowali się, że w ramach pracy społecznej będą prowadzili zajęcia sportowe 2 razy w tygodniu przez dwie godziny w okresie od połowy czerwca do października.

 

Koszt takiego placu to około 100 000 złotych.

 

Oto filmik z popisem umiejętności wspomnianych młodzieńców.