Częstochowska Organizacja Turystyczna

2015-07-02 17:53:14

 

Częstochowska Organizacja Turystyczna została powołana w celu kreowania atrakcyjnego wizerunku miasta Częstochowy i regionu w kraju i za granicą. CzOT odpowiada również za organizację imprez plenerowych takich jak Święto Palmy Wielkanocnej, Aleja Dobrego Smaku, Industriada i Targi Bożonarodzeniowe. Osobiście bardzo lubię te imprezy ponieważ zawsze bierze w nich udział gro mieszkańców naszego miasta. Wystawiają się na nich różnorodni sprzedawcy ze swoim towarem i możemy przekąsić regionalne potrawy.

 

 

 

Jednym z charakterystycznych elementów tych imprez jest, że sprzedawcy wystawiają swoje produkty w wynajmowanych od CzOT'u drewnianych domkach rozstawionych na głównej arterii centrum naszego miasta czyli al. NMP. Na chwilę obecną domki są wynajmowane od firmy z Bolesławca. Koszt wynajęcia to 1000 zł za sztukę. Kupno natomiast takiego domku to około 6000 zł (mówimy o cenie netto). Rachunek jest bardzo prosty. W ciągu niecałych dwóch lat domek już "na siebie zarobi". Ponadto domki będzie można wynajmować i na nich zarabiać, a z tego co wiem jest to element deficytowy w gminach w obszarze 100 km od naszego miasta. Dyrektor ten pomysł przyjął z aprobatą i zadeklarował się, że będzie odpowiadał za te domki w razie ich zakupu.

 

W trakcie piastowania mandatu Radnego pierwszy raz podjąłem współpracę z Bartoszem i nie byłbym sobą, gdybym nie poruszył tematu sportu. Zachęciłem, aby zintensyfikować promocję spływów kajakowych, ponieważ uważam, że jest to coś co mogłoby zachęcić turystów to korzystania z tej formy aktywnego wypoczynku w naszym mieście. Szybko doszliśmy do wspólnego zdania i dowiedziałem się, że jednym z najbliższych zadań CzOT'u będzie stworzenie przystani kajakowej przy ulicy Mirowskiej na bulwarze Warty.