Zakończenie Roku Snake Dance

2015-07-02 17:48:22

 

Kolejny dzień pełen sportowych atrakcji! W Hali Sportowej Częstochowa brałem udział jako konferansjer w gali pod nazwą: "Zakończenie Roku Tanecznego CNT Snake Dance 2014/2015" Na uroczystości zaprezentowało się 20 grup tanecznych trenujących w szkole tańca Snake Dance, której założycielem jest mój przyjaciel Arkadiusz Skuza.

 

 

Do każdego z pokazów uczestnicy włożyli 100% swoich możliwości prezentując swoje umiejętności w różnych stylach tańca. Szczególne wrażenie zrobił na mnie pokaz Ungravity Dancers w wykonaniu Joanny Sap i Agnieszki Miś oraz solówka Marty Langhammer. Dlaczego? Spójrzcie na tę fotografię... Wysoce rozwinięty pole dance wymaga dużej sprawności fizycznej oraz siły, w tym umiejętności typowych dla gimnastyki. Taniec na rurze wykonywany jest również jako forma ćwiczeń fizycznych.

 


Od wielu lat podziwiam ludzi, którzy są sprawni w tej trudnej dziedzinie sportowej jakim jest taniec. Jest on dla mnie swoistą formą ekspresji. Pozwala wyrazić siebie w ruchu. Zauważyłem, że istnieje zależność charakteru od stylu tańca. Ponadto ta dziedzina sportu jest doskonałym sposobem na rozwój kreatywności - zarówno trening fizyczny, emocjonalny jak i psychiczny.