Wyjazd edukacyjny dla dzieci z świetlicy socjoterapeutycznej Skrawek Nieba

2015-06-08 09:22:29

18.04.2015 zorganizowałem wyjazd edukacyjny dla dzieci z świetlicy socjoterapeutycznej Skrawek Nieba. Dzieci zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, zapoznając się z bohaterstwem powstańców jak również z cierpieniami ludności cywilnej. Młodzież z zainteresowaniem oglądała oryginalne powstańcze opaski, w tym z numerem 1 – należącą do gen. Bora Komorowskiego. Kilka z nich miały ślady krwi.

 

Grozę powstania próbowali odczuć, wchodząc do kanałów. Z przejęciem przyglądali się wyniesionej z Powstania kromkę chleba, którą zachował jako relikwię jeden z powstańców, trafiając po kapitulacji Powstania do obozu. Przykładali ucho do ściany, przez którą mogli usłyszeć 63 uderzenia serce na minutę na pamiątkę 63 dni Powstania Warszawskiego.


Następnie udaliśmy się do „Pepsi Arena”, stadionie „Legii” Warszawa oprowadzał nas trener Legii – Jacek Magiera, którego kariera sportowa zaczęła się w Częstochowie i z którą jest mocno związany. Na spotkanie z młodzieżą Pan Jacek zaprosił obrońcę – Jakuba Rzeźniczaka wraz z narzeczoną Edytą Zając, brylującą w świecie modelingu. Dzieci pytały o początki kariery zawodniczej, sportowych idoli, dietę i rady życiowe.


Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o klucz do sukcesu i wartości życiowe. Na pierwszym miejscu zawodnik wymienił rodzinę i piłkę nożną. Panowała taka atmosfera, że ani gospodarze, ani goście nie chcieli zakończyć spotkania. Reżim czasowy zmusił nas do szybkiego opuszczenia obiektu Legii i przeniesienia się na Stadion Narodowy, gdzie obejrzeliśmy wystawę Pompeje.